• 2009-03-28

Spotkanie z fotografią Antoniego Kreisa

31 marca o godz. 17.00 Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na spotkanie z Antonim Kreisem. Będą to kolejne warsztaty w ramach cyklu Spotkania z fotografią realizowane przez muzeum od października 2008 roku.

fot. Antoni Kreis

fot. Antoni Kreis

Zajęcia odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 17.00. Spotkaniom z twórcami, znawcami i krytykami fotografii towarzyszą pokazy prac i warsztaty twórcze. Autorski wieczór Antoniego Kresisa zatytułowany Plastyczne przygody fotografii uzupełni prezentacja obrazów fotograficznych i pokaz multimedialny. Spotkanie poprowadzi autorka cyklu – Danuta Kowalik-Dura.

Antoni Kreis jest autorem kilkudziesięciu indywidualnych wystaw autorskich, uczestnikiem blisko dwustu zbiorowych oraz laureatem dziesiątek nagród na konkursach fotograficznych oraz filmowych. W latach 1978-88 był aktywnym realizatorem filmów nieprofesjonalnych głównie w technikach animowanych, wieloletnim członkiem Zarządu Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce. Opublikował dwa albumy autorskie: Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie i Z drewna ciosane. Wykonał także fotografie do książki G. Stachaka Jak chopiony na Lipiny wróciły i zdjęcia do przewodników i podręczników dla szkół. 

fot. Antoni Kreis

fot. Antoni Kreis

Fotografią posługuję się aby uporządkować świat i otaczającą mnie przestrzeń czyli w zasadzie wszystko co robię jest bez względu na wynik fotografią pejzażu, a ponieważ fotografuję miejsca naznaczone obecnością Człowieka zawsze głównym motywem moich prac są… Ludzie. Antoni Kreis

Muzeum Śląskie w Katowicach
al. Wojciecha Korfantego 3

Dodaj komentarz