Czy sztuka jest wściekłym psem?

25 marca 2009 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Sztuki Małopolskiego Instytutu Kultury odbędzie się spotkanie z Markiem Wasilewskim pt. Czy sztuka jest wściekłym psem? Marek Wasilewski jest artystą wykorzystującym głównie technikę wideo i fotografię cyfrową, kuratorem wystawy Pies w sztuce polskiej, autorem tekstów i książek o sztuce, profesorem ASP w Poznaniu, redaktorem naczelnym Czasu Kultury.

Marek Wasilewski opowie o swojej najnowszej książce Czy sztuka jest wściekłym psem? (Czas Kultury, 2009), w ramach nowego cyklu spotkań organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury. W spotkaniu udział weźmie również Jakub Szufnarowski, praktyk i teoretyk fotografii.

Marek Wasilewski

Marek Wasilewski

Spotkanie z Markiem Wasilewskim jest pierwszym z cyklu Nie ma co się bać, czyli Czym jest sztuka według…. Celem cyklu jest szukanie odpowiedzi na pytania: Jak podchodzić do sztuki współczesnej? Jak się z nią oswoić i czy w ogóle jest to możliwe? Czym jest dzisiaj sztuka? Kim jest artysta? Czym jest dzieło sztuki? Jak poznać, co jest dziełem sztuki a co nie?

Podczas trzech kolejnych spotkań, odbywających się w Małopolskim Instytucie Kultury od marca do maja w ostatnią środę miesiąca, zostaną zaprezentowane autorskie koncepcje na temat tego czym jest dziś sztuka, jak ją czytać i, jak ją traktować. Cykl może być quasi-przewodnikiem dla osób, które chciałyby, a boją się zmierzyć ze sztuką współczesną, dla studentów historii sztuki i innych kierunków humanistycznych oraz dla wszystkich, którzy pragnęliby rozszyfrować dla siebie to, co dzieje się w sztuce współczesnej, lecz wstydzą się czy obawiają (z różnych powodów) stawiać pytania.

Małopolski Instytut Kultury
Kraków, ul. Karmelicka 27, III p.
25 marca 2009 r., godz. 18.00

Dodaj komentarz