• 2009-03-20

17. Olsztyńskie Spotkania Teatralne

W sobotę, 21 marca 2009 roku rusza siedemnasta edycja Olsztyńskich Spotkań Teatralnych organizowanych przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej. Festiwal potrwa do niedzieli, 29 marca. Celem Spotkań jest przybliżenie mieszkańcom regionu najbardziej spektakularnych wydarzeń teatralnych w Polsce.

W trakcie 9 dni festiwalu zaprezentuje się 16 zespołów teatralnych z całej Polski, w tym jedna grupa muzyczna z Olsztyna. Podczas festiwalu będzie można uczestniczyć również w „Rozmowach o teatrze”, czyli spotkaniach z artystami na Scenie u Sewruka przy filiżance Herbaty Teatralnej.

Teatr im. Stefana Jaracza organizuje w sezonie artystycznym dwa festiwale teatralne: wymienione wyżej Olsztyńskie Spotkania Teatralne i Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMO-LUDY. Ich celem nadrzędnym jest tworzenie przestrzeni dialogu artystycznego oraz przybliżanie olsztyńskiej publiczności teatru tworzonego w kraju i za granicą.

 

Program festiwalu:

21.03. (sobota)

godz. 19.00 – Piotr Cieplak, Utwór sentymentalny na czterech aktorów, Teatr Montownia – Warszawa, Duża Scena, czas: 1.05

godz. 20.30 – Warnijskie Spsiywnie, Zespół Hoboud – Olsztyn, Scena Kameralna, czas: 1.00

22.03. (niedziela)

godz. 18.00 – Stanisław Przybyszewska, Sprawa Dantona, Teatr Polski – Wrocław, Duża Scena, czas: 2.40

godz.21.00 – Amanita Muskaria, Podróż do Buenos Aires, Teatr im. Stefana Jaracza – Łódź, Scena Kameralna, czas: 1.10

23.03. (poniedziałek)

godz. 18.00 – Jerzy Pilch, Narty Ojca Świętego, Teatr Narodowy – Warszawa, Duża Scena, czas: 2.20 antrakt

godz. 21.00 – Bartosz Porczyk, Smycz, Teatr Polski – Wrocław, Scena Kameralna, czas: 1.30

24.03. (wtorek)

godz. 18.00 – Stanisław Wyspiański , Klątwa, Teatr Wierszalin – Supraśl, Duża Scena, czas:1.30

godz. 20.00 – wg Stanisława Ignacego Witkiewicza, Obrock, Teatr Studio – Warszawa, Scena Kameralna, czas: 1.10

godz. 21.30 – Po spektaklu spotkanie z twórcami, Scena u Sewruka

25.03. (środa)

godz. 18.00 – Tennessee Williams, Słodki ptak młodości, Teatr Wybrzeże – Gdańsk, Duża Scena, czas: 2.00 antrakt,

godz. 20.30 – na kanwie powieści Knuta Hamsuna, Głód, Teatr Formy – Scena Pantomimy – Wrocław Scena Kameralna, czas: 1.00

26.03 (czwartek)

godz. 18.00 – Stanisław Wyspiański, Wesele, Teatr Współczesny – Szczecin, Duża Scena, czas: 3.00 antrakt

godz. 22.15 – Po spektaklu spotkanie z Anną Augustynowicz, Scena u Sewrska

27.03. (piątek)

godz. 18.00 – na podstawie powieści Krystiana Piwowarskiego, Homo Polonicus, Teatr Provisorium i Kompania Teatr – Lublin, Duża Scena, czas: 1.30

godz.20.00 – Igor Gorzkowski, Tekst zainspirowany filmem Willa Kerna „Chicago cab”, TAKSÓWKA, Studio Teatralne Koło – Warszawa, Scena Kameralna, czas: 1.30

28.03. (sobota)

godz.19.00 – słowami Szekspira, Eliota, Audena, Jęczmyka, psalmistów, Burza, Teatr Nowy – Poznań Duża Scena, czas: 1.15

godz. 21.30 – Po spektaklu spotkanie z Januszem Wiśniewskim, Scena u Sewruka

godz.20.30 – NN (Wacławowi Niżyńskiemu), Lubelski Teatr Tańca, Scena Kameralna, czas: 0.50

29.03 (niedziela)

Gala Teatralna z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Uroczysty finał plebiscytu czytelników „Gazety Olsztyńskiej i słuchaczy Radia Olsztyn „Teatralna Kreacja Roku” – najlepsze role aktorów Teatru Jaracza w Olsztynie oraz wręczenie Srebrnych Masek dla sponsorów Teatru.

godz.18.00 – Gość wieczoru: Polski Teatr Tańca – Poznań, Lato – Red Sun, Duża Scena, czas: 0.50

Olsztyńskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszy wystawa w Galerii Foyer – „Teatr Zodiaków”.

Dodaj komentarz