• 2009-03-14

Konkurs Young Design 2009

Do 15 kwietnia można nadsyłać portfolia na Konkurs Young Design 2009, którego organizatorem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. YD to ogólnopolski, wieloletni program IWP przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa. Jego głównym wydarzeniem jest coroczny konkurs o stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej. Honorowy patronat nad programem przyjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski.

Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli biznesu (m.in. polscy i zagraniczni producenci i dystrybutorzy) wybiera spośród uczestników jednego laureata – młodego projektanta o największym potencjale rynkowym. Poza walorami użytkowymi i estetycznymi projekty oceniane są m.in. pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych, atrakcyjności rynkowej.

Stypendium w wysokości 20 000 złotych oraz staż w prestiżowym studiu projektowym otrzymuje projektant, który poza dobrym projektem najlepiej zaprezentuje przed Kapitułą swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami. W ubiegłym roku do walki o stypendium stanęło 28 osób, spośród finałowej dziesiątki Kapituła Konkursu wskazała Magdalenę Sikorską jako najlepiej przygotowaną do pracy młodą projektantkę.

Regulamin i szczegóły konkursu: www.iwp.com.pl

Dodaj komentarz