Pstrykaliada – konkurs Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Do 15 kwietnia 2009 roku organizatorzy konkursu Pstrykaliada w Warszawie czekają na prace konkursowe. Wyłonione zdjęcia powalczą o główne nagrody takie jak aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS, kurs fotografii w Akademii Fotografii, prenumeratę pisma FOTO oraz inne nagrody rzeczowe sponsorowane przez GP BATERIES i POZNAJ ŚWIAT. Finał zostanie uświetniony galą, która odbędzie się w warszawskim klubie MIGAWKA.

W tym roku studenci mogą wybierać spośród trzech następujących kategorii: Bóg jest kobietą?, Małe jest piękne oraz Przejazdem, których interpretację pozostawiamy oczywiście uczestnikom. Prace należy nadsyłać w dwóch wersjach: elektronicznej oraz papierowej – czyli w formie odbitki oprawionej w passe-partout. Organizatorzy w poszczególnych miastach czekać będą na prace do 15 marca.

Są takie chwile, które każdy z nas chciałby zatrzymać na dłużej. Są takie momenty w życiu, które decydują o naszej przyszłości. Wreszcie są takie obrazy, które chcielibyśmy wspominać przez długi czas. Sztuką nie jest zrobienie idealnego zdjęcia z doskonale skomponowanymi elementami, ale uchwycenie chwili, która będzie wzbudzała emocje, poruszała duszę czy zmuszała do refleksji. Dla takich właśnie fotografii powstał konkurs Niezależnego Zrzeszenia Studentów Pstrykaliada.

Pstrykaliada to ogólnopolski konkurs fotograficzny dla studentów. W tym roku jest to już XI edycję tego konkursu. Idea konkursu pozostaje taka sama, zmienia się jednakże trochę jego forma. Nadesłane fotografie przechodzić będą wstępne eliminacje w 10 polskich miastach. Profesjonalny skład jury, gwarantuje, że pomimo tego, iż jest to konkurs studencki, jego finał odbędzie się na najwyższym poziomie.

Prace konkursowe zostaną pokazane na wystawach w największych ośrodkach akademickich w kraju, na których oglądać będzie można nadesłane fotografie. Autor każdego zdjęcia będzie mógł zatem podzielić się swoim przekazem z wszystkimi zainteresowanymi.

Dodatkową atrakcją Konkursu jest organizacja Dni Pstrykaliady w dniach 21-24 kwietnia, które oferują studentom cykle warsztatów oraz projekcje i wykłady poświęcone fotografii, a to wszystko prowadzone przez znane osobistości ze świata polskiej fotografii.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkich studentów szkół wyższych – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Szczegóły konkursu, kalendarium wszystkich wystaw i wydarzeń, a także galerię nadesłanych zdjęć znajdziecie na stronie www.pstrykaliada.art.pl.

Dodaj komentarz