• 2009-03-06

Cracow Fashion Awards 2009

21 marca 2009 o godzinie 16.00 (pierwsza część) i 19.00 w krakowskim Nowohuckim Centrum Kultury, w ramach Cracow Fashion Week, zaprezentowane zostanie ponad 50 nowatorskich kolekcji, a spośród nich szacowne jury: Rada Wysokich Krawców oraz Rada Mediów wybierze najbardziej obiecujące talenty w polskiej branży mody.

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski,

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski

Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, ponieważ laureatka CFA 2008 Peggy Pawłowski zwyciężyła także w najbardziej prestiżowym polskim konkursie dla projektantów Złota Nitka w Łodzi oraz wygrała Oskary Fashion, a dwie inne absolwentki znalazły się w finale międzynarodowego konkursu Createurope, gdzie wyłoniono je spośród 800 osób z całej Europy.

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski

Jak zapowiadają wykładowcy SAPU, którzy oceniali tegoroczne kolekcje dyplomowe, Cracow Fashion Awards 2009 to nowoczesne myślenie o modzie. Dekonstrukcje i deformacje. Futurystyczne wizje. Wpływy japońskie przemieszane z tymi zaobserwowanymi na polskich ulicach. Zobaczymy kolekcje bardzo kreatywne i odważne, ponieważ dla wielu studentów kolekcja dyplomowa to ostatnia szansa, by całkowicie dać się ponieść swojej wyobraźni- stąd innowacyjne rozwiązania i eksplozja kolorów, które trzeba będzie nieco wyciszyć w pracy dla firm odzieżowych.

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski

Peggy Pawłowski, fot. A. Wesołowski

Jedno jest pewne- rywalizacja będzie zacięta, ponieważ do pokazu zostały dopuszczone tylko najlepsze kolekcje, a podsyca ją fakt, że tym razem Cracow Fashion Awards jest częścią pierwszego w historii, realizowanego przez SAPU przy współpracy z Galerią Kazimierz Cracow Fashion Week. W jego ramach przyznana zostanie nagroda Galeria Kazimierz Award, a nagrodzona nią kolekcja zostanie zaprezentowana podczas imprezy Z widokiem na modę w tym centrum handlowym. Nagrodę pieniężną oraz staż dla zwycięzcy Cracow Fashion Awards 2009 przyzna także firma LPP właściciel marek Cropp i Reserved.

Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Limanowskiego 5
30-551 Kraków

Dodaj komentarz