Wystawa jazzowych plakatów i okładek

Do 14 marca 2009 r. w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu można oglądać wystawy jazzowych plakatów i okładek. Pierwsza z nich to pokonkursowa wystawa plakatów do 45. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz nad Odrą, który odbywa się w dniach 5-8 marca 2009 r.

W konkursie udział wzięli studenci wrocławskiej ASP. W składzie jury, które wybrało najlepsze spośród 88 nadesłanych prac, znaleźli się: Artur Kusaj – przedstawiciel CS Impart, Wojciech Siwek – Fundacja JnO, członek Rady Artystycznej JnO, Igor Pietraszewski – PSJ Wrocław, członek Rady Artystycznej JnO, Katarzyna Barska – koordynator festiwalu Jazz nad Odrą, Eugeniusz Smoliński – Wydział Grafiki ASP we Wrocławiu, Roman Kowalik – kierownik Katedry Projektowania Graficznego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I nagroda – Marcin Płonka

II nagroda – Dominik Grabski

III nagroda – Tycjan Bartuś

Wyróżnienie – Justyna Dybala, Malwina Wiśniewska, Michał Niewiara

Na wystawie, zorganizowanej we współpracy z Centrum Sztuki Impart, zaprezentowane zostaną wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie.

W tym samym czasie można będzie oglądać wystawę projektów okładek płyt z serii Touchstones, pochodzących z monachijskiej wytwórni płytowej ECM Records. Wśród prezentowanych prac znajdą się okładki do płyt artystów wpisujących się w historię światowego jazzu takich jak m.in.: Keith Jarrett, Jan Garbarek, Chick Corea, Pat Metheny, Paul Bley, John Abercrombie, Charles Lloyd, Jack DeJohnette, Lester Bowie, Dino Saluzzi, Art Ensemble Of Chicago, Bill Frisell, Ravi Shankar, Tomasz Stańko.

ECM słynie z promowania muzyki jazzowej na bardzo wysokim poziomie. Oprawa plastyczna płyt, która bardzo często opiera się na wykorzystaniu fotografii artystycznej, nie odbiega jakością od muzyki.

Wystawy można oglądać do 14 marca 2009 r. od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz