Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO

Od 2 do 4 kwietnia 2009 r. na terenach targowych w Łodzi odbywać się będą Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Imprez towarzyszących dla odwiedzających tradycyjnie nie zabraknie. Internetowy Dziennik o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl zaprosi na kolejną edycję CYFROWEJ KREACJI OBRAZU, WWW.Cyfrografia.pl – na cykl spotkań poświęconych cyfrowej edycji zdjęć w programie Photoshop oraz obróbki wideo w programie Premiere CYFROGRAFIA LABORATORIUM, natomiast Tomasz Kulas, szef działu Sprzęt w miesięczniku DIGITAL FOTO VIDEO – na wykład o tym w jaki sposób można zmierzyć jakość zdjęć robionych aparatem cyfrowym.

Na warsztaty filmowe DLA POCZĄTKUJACYCH zaprasza portal WWW.filmowiec.pl. 2 i 3 kwietnia znakomici operatorzy, montażyści, reżyserzy i scenarzyści wprowadzą w tajniki swoich profesji. Natomiast 4 kwietnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na krótkometrażowy film fabularny.

Wykładowcy Warszawskiej Szkoły Reklamy opowiedzą na temat fotografii podwodnej oraz fotoboardingu.

Miłośnicy fotografii będą mieli okazję do spotkania z Rafałem Milachem, laureatem I nagrody World Press Photo 2008 w kategorii Sztuka i rozrywka za cykl zdjęć poświęconych emerytowanym cyrkowcom pt. Znikający cyrk, a także z Markiem Arcimowiczem – od kilkunastu lat zawodowo fotografem od zadań specjalnych. O tajnikach fotografii prasowej opowiedzą członkowie Klubu Fotografii Prasowej SDP.

Wśród nowości wymienić warto również organizowane przez redakcję DIGITAL FOTO VIDEO pokazy fotografowania z powietrza za pomocą zdalnie sterowanych helikopterów – dużego, spalinowego o rozpiętości łopat 180 cm i mniejszego, zdolnego również do latania w hali. A wszystkie te atrakcje będzie można oglądać również w domu, dzięki Targowej Telewizji Internetowej realizowanej przez firmę TVIP z Krakowa – transmisji z targów urozmaiconej wywiadami z wystawcami i zwiedzającymi.

Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszy dzień targów będzie otwarty tylko dla profesjonalistów. Na stronie WWW.mtl.lodz.pl/fvf pojawił się formularz pre-rejestracji dla zwiedzających, którego wypełnienie pozwala zakupić kartę dla profesjonalisty w promocyjnej cenie.

W czasie zbliżających się targów FOTOFESTIWAL zaprasza na:

Spotkanie z Rafałem MilachemNie jestem reporterem

W czasie spotkania Rafał Milach zaprezentuje swoje autorskie projekty fotograficzne, m.in.: Znikający Cyrk (2008), Młoda Rosja (2004-2008), Morze Czarne-Ukraina (2008). Opowie także o tym, czym zajmuje się na co dzień, czyli o pracy dla polskiej i zagranicznej prasy. Fotografie projektu Znikający Cyrk będzie można obejrzeć w czasie łódzkiego Fotofestiwalu w maju 2009 r. w ramach zbiorowej wystawy zatytułowanej Atak Łaskotek.

Wystawę fotografii Atak Łaskotek

Wystawa wybranych fotografii artystów biorących udział w Programie Głównym ósmej edycji Fotofestiwalu w Łodzi (7-31 maja 2009). Program Główny tegorocznego Fotofestiwalu jest częścią dużego międzynarodowego projektu Backlight i obejmuje on cykl wystaw pod wspólnym tytułem Atak Łaskotek (Tickle Attack). Zdjęcia wyselekcjonowane przez 5 kuratorów (z Austrii, Włoch, Finlandii i Polski) były prezentowane w całej Europie od września 2008 do maja 2009 roku.

Wystawa ma być próbą obnażenia wszystkiego, co jest wyłącznie na serio – pisze Krzysztof Candrowicz, dyrektor artystyczny Fotofestiwalu i jeden z kuratorów wystawy. Aby zauważyć pewne zjawiska, czasami musimy założyć różowe okulary i spojrzeć na świat z większym poczuciem humoru. Żyjemy w czasach, w których absurd, karykatura, ironia stanowią odrębny, autoteliczny kod. Bez zrozumienia tego, co kryje się pomiędzy wierszami, wszystko wydaje się być jednowymiarowe i dosłowne. Bez zdolności rozszyfrowania ukrytych treści, dostrzeżenia absurdu i humoru, możemy niewłaściwie odczytać intencje, jakie się kryją za słowami i obrazami.

Dodaj komentarz