DREW GRESS w Jazz Club Hipnoza

5 marca 2009 roku o godzinie 20.00 w katowickim Jazz Club Hipnoza w ramach cyklu jaZZ i okolice odbędzie się koncert Drew Gress. Na nowej płycie firmowanej przez Drew Gressa: The Irrational Numbers można znaleźć nie tylko niesamowicie głębokie tony i wytrawne wyczucie formy typowe dla tego kontrabasisty, ale również wiele doskonałych kompozycji, które umacniają Gressa w gronie najbardziej utalentowanych kompozytorów świata modern jazzu.

Jego nowa muzyka jest kontynuacją, niezwykle wysoko ocenianej przez krytyków, płyty 7 Black Butterflies z 2005 roku. Gress powraca z tym samym doskonałym składem, czyli: Tim Berne – saksofon altowy, Ralph Alessi – trąbka, Craig Taborn – fortepian oraz Tom Rainey – perkusja. To co razem wykonują jest niewiarygodną chemiczną mieszanką, która doskonale definiuje ich poczucie estetyki w energetycznych utworach takich Chevelle oraz Neopolitan. W kompozycjach tych można zauważyć fundamentalną równowagę pomiędzy zdyscyplinowanym graniem a otwartą pasją do poszukiwania dźwięków poprzez wspólną improwizację wielkich instrumentalistów.

Wyciszone i majestatyczne wyczucie kontrapunktu przez Gressa w utworze Fauxjobim jest wręcz przepiękne, podczas gdy krótki utwór wprowadzający Bellwether oraz utwór zagrany na kontrabasie a capella Mas Relief są doskonałymi przykładami na to jak Gress przekazuje czystą energię sztuki w każdej pojedynczej nucie którą wykonuje.

Organizatorem koncertów z cyklu: jaZZ i okolice jest Górnośląskie Centrum Kultury w
Katowicach.

Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice.

Dodaj komentarz