Zwiadowca. Projekt Poza Postmodernizm

27 lutego 2009 roku o godzinie 18.00 w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się wernisaż Zwiadowca. Projekt Poza Postmodernizm. Celem wystawy jest wypracowanie nowej, możliwie szerokiej perspektywy postrzegania postmodernizmu. Stawia ona pytania o potencjalne kierunki rozwoju sztuki współczesnej. Marek Rogulski, autor projektu i kurator wystawy, zaprosił do udziału w niej artystów, w których działaniach i realizacjach pojawiają się zainteresowania metafizycznym wymiarem życia. Ich prace mają ułatwić odpowiedź na pytanie o mechanizmy i uwarunkowania właściwe dla ludzkiej percepcji.

Agata Michowska, "Suicide in a museum"

Agata Michowska, "Suicide in a museum"

Projekt Poza postmodernizm, realizowany od 2000 r. przez Fundację TNS i Ośrodek Badań Przestrzeni Wewnętrznej, dąży do rozpoznania tych obszarów ludzkiej aktywności, których rozwój niesie w sobie potencjał odnalezienia szerszej perspektywy postrzegania rzeczywistości, pozwalającej na przewartościowanie zastanego światopoglądu. Prowadzone poszukiwania uwzględniają wszystkie aspekty ludzkiego działania, realizowane w sferze intencjonalnej, behawioralnej, kulturowej jak i społecznej.
Wystawa zaprezentuje aktualne dokonania zaproszonych artystów- instalacje przestrzenne, video art, performance, obiekty artystyczne, fotografię oraz prace i działania uwzględniające kontekst instytucji w jakiej będą prezentowane.

Udział biorą: Andrzej Dudek Dürer, Michał Brzeziński, Carmen Feliu, Agata Michowska, Leszek Golec i Tatiana Czekalska, Marek Rogulski, Paweł Anaszkiewicz, Marek Zygmunt, Andrzej Miastkowski i Wspólnota Leeeżeć.

Andrzej Dudek Durer, "Sztuka butów"

Andrzej Dudek Durer, "Sztuka butów"

27.02. – 05.04.2009
Wernisaż: 27.02. 2009, godz. 18:00
Kurator: Marek Rogulski
Współpraca ze strony CSW Łaźnia: Agnieszka Wołodźko

CSW Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
80-767 Gdańsk

Dodaj komentarz