• 2009-02-23

Berlin – wystawa fotografii w Galerii Miejsce Sztuki OFFicyna

27 lutego 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Miejsce Sztuki OFFicyna w Szczecinie odbędzie się wernisaż fotografii pt. Berlin, której autorami są członkowie Fotoklubu Szczecin.

Jolanta Szabłowska - Berlin

Jolanta Szabłowska - Berlin

Na wystawę składa się 28 barwnych fotografii, autorami których są członkowie Fotoklubu Szczecin: Danuta Kotula-Krajewska, Jolanta Szabłowska AFRP, Krzysztof Ciesielski, Marek Grum, Irek Kwaśniewski, Artur Magdziarz AFRP, Paweł Myśliński AFRP oraz Sławomir Stępień.

Margaryna, czekolada z orzechami, proszek do prania, sezonowe przeceny i tanie zakupy w Aldiku. Tak przez wiele lat kojarzył nam się Berlin. Miejsce jednodniowych wypadów, buszowania za okazjami w domach towarowych, ewentualnie krótka wizyta w Pergamon Museum, lub na wieży telewizyjnej.

Od tego czasu, prawie niezauważalnie… miasto przeszło metamorfozę, która całkowicie zmieniła jego oblicze. Berlin kwitnie i rozwija się jak nigdy dotąd. Ponad 150 teatrów, 175 muzeów, 300 galerii, 250 bibliotek i 130 kin. Kultura emanuje zewsząd w tym mieście. Przybysza zaskakuje nowoczesna architektura, uprzejmi mieszkańcy, a także przepiękna, imponująco zagospodarowana architektonicznie przestrzeń rozpościerająca się wzdłuż rzeki Szprewy, malowniczo wijącej się pomiędzy wyspami w centrum miasta.

Ireneusz Kwaśniewski - Berlin

Ireneusz Kwaśniewski - Berlin

Popołudnie w Berlinie to naprawdę dobrze spędzony czas. Niemiecki kelner, w polskiej restauracji w centrum Berlina postdrafia nas po Polsku i pyta jak się państfu podoba in Berlin, może kafe … ?.

Czas płynie leniwie, w stylu naprawdę europejskim, można do woli delektować się doznaniami z wielkiego świata. Rozmach i kameralność, otwartość i luz, oczarowanie, zaskoczenie, zderzenie wielu kultur, tłumy turystów z całego świata. Świetne miejsce na weekend i nie tylko, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ta prawdziwie europejska stolica – stała się natchnieniem, inspiracją dla fotografów Członków Fotoklubu Szczecin, którzy patrząc na Berlin poprzez obiektywy swoich aparatów, zatrzymali w kadrze fragmenty miasta, rozmach architektury, momenty, ulotne chwile, swoje wrażenia i emocje.

Galeria Miejsce Sztuki OFFicyna,
ul. Lenartowicza 3-4, Szczecin

Dodaj komentarz