• 2009-02-20

Maciej Stobierski – Światło w fotografii

24 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędą się zajęcia z cyklu Spotkania z fotografią. Tematem będzie Światło w fotografii, o którym opowie Maciej Stobierski.

fot. Maciej Stobierski

fot. Maciej Stobierski

Maciej Stobierski – fotografik, pasjonat pleneru. Twórca własnego, autorskiego zbioru fotografii elementów pejzażu, przyrody, industrii. Uczestnik wielu wypraw eksploracyjnych oraz wspinaczkowych w rozmaite regiony i góry świata – Hindukusz, Himalaje, Andy, Amazonia.

Motywem przewodnim jego fotografii jest poszukiwanie światła szukam go, obserwuję uważnie kadrując ujęcie. Moje obrazy-zdjęcia istnieją dzięki niemu.

fot. Maciej Stobierski

fot. Maciej Stobierski

Fotografie wykonuje w technikach: tradycyjnej bromowo-srebrowej oraz cyfrowej. Współpracuje z wydawnictwami, galeriami oraz agencjami fotograficznymi. Jego zdjęcia wykorzystywane są do licznych publikacji m.in. Mistrzowie polskiego pejzażu (wyd. zbiorowe) oraz Album Wodna – Katowice (wyd. zbiorowe), jest autorem albumu Żaglowiec. Prace Stobierskiego powiększone i oprawione znajdują się w wielu zbiorach w kraju i zagranicą. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zasiada w zarządzie Okręgu Śląskiego ZPAF. Z powodzeniem uczestniczyły w aukcjach fotografii polskiej organizowanych przez ZPAF w Warszawie. Współpracował z Akademią Morską w Gdyni (Sesje na Darze Młodzieży). Współanimator działań Galerii Marchołt w Katowicach. Obecnie wykładowca fotografii w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach.

Dodaj komentarz