Byki Michała Klisia w Galerii Bielskiej BWA

24 lutego 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Michała Klisia pt. Byki, której towarzyszyć będzie wystawa prac graficznych studentów artysty.

Agata Mendziuk - Transplantacja (kalendarz)

Agata Mendziuk - Transplantacja (kalendarz)

Prezentowane na wystawie prace zostały zrealizowane przez studentów Międzywydziałowej Pracowni Projektowania Plakatu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadzonej przez prof. Michała Klisia oraz Annę Pohl. Prezentowane są projekty do kalendarza pod hasłem Transplantacja oraz plakaty do projektu Moje miasto.

Międzywydziałowa Pracownia Projektowania Plakatu jest jedną z najmłodszych pracowni katowickiej ASP – istnieje od 2005 roku. Studenci kształtują w niej swój indywidualny język w projektowaniu plakatu oraz uczą się wykorzystywania znaku plastycznego jako metafory i zastosowania go w formie komunikatu wizualnego. Poznają warsztat oraz technologie procesu druku – od przygotowania materiału po jego realizację; podejmują tematy indywidualne, konkursowe oraz nabierają doświadczenia w pracy zespołowej. Najciekawsze plakaty biorą udział w konkursach, m.in. w tak znaczącym, jak Międzynarodowy Konkurs Vidical w Wilanowie.

Wystawa potrwa do 8 marca 2009 roku.

Galeria Bielska BWA,
ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

Dodaj komentarz