• 2009-02-14

Rekonesans Wojciecha Ziemilskiego w TR Warszawa

16 lutego 2009 roku o godzinie 19.00 w TR Warszawa zaprezentowana zostanie instalacja wideo AKTORZY autorstwa Wojciecha Ziemilskiego, część pierwsza: Rekonesans.

Reconnaissance. czyli: odnalezienie się. czyli: uznanie. ktoś uznaje kogoś innego. ktoś jest uznany. czyli: rozpoznanie. ty jesteś (tym) kimś. to jest (tym) czymś. czyli: ponowne poznanie. poznanie czegoś, co już się znało. paradoks elektry: elektra wie, i nie wie, że to jej brat przed nią stoi.

Rekonesans. sprawdzanie. jak daleko. dokąd można dojść. dokąd trzeba dojść, żeby. gdzie są granice. kiedy wpadam już w coś innego. i czym, kim jest to inne.

Podoba mi się, że tak mało o nich wiem.
podoba mi się, że pozostają aktorami.
i że nie są aktorami inaczej, niż wszyscy pozostali.
podoba mi się, co potrafią, przez to, że tak ich nazwaliśmy: aktorzy.
Wojtek Ziemilski

Wojtek Ziemilski
instalacja wideo AKTORZY
część pierwsza: REKONESANS

Aktorzy: Janusz Chabior, Jan Dravnel, Roma Gąsiorowska, Aleksandra Konieczna, Magdalena Kuta, Cezary Kosiński, Eryk Lubos, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Sebastian Pawlak, Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Katarzyna Warnke
Operatorzy: Mateusz Wajda, Paweł Ziemilski

Wojtek Ziemilski – artysta wizualny, reżyser teatralny. Przez dłuższy czas mieszkał w Portugalii, gdzie przygotował m.in. spektakl multimedialny Hamlet Light, znakomicie przyjęty przez krytyków. Autor bloga o sztuce nowoczesnej: http://new-art.blogspot.com.

TR Warszawa,
ul. Marszałkowska 8, Warszawa

Dodaj komentarz