Maska – Gęba – Pupa w łódzkim Muzeum Sztuki

26 lutego 2009 roku o godzinie 17.17 w łódzkim Muzeum Sztuki w cyklu Szlaki sztuki odbędzie się spotkanie pt. Maska. Gęba. Pupa – od Witkacego po Kozyrę.

Katarzyna Kozyra - Il castrato

Katarzyna Kozyra - Il castrato

Co się kryje za kostiumem, maską pośmiertną i przebierankami w sztuce? Gdzie dokładnie krzyżują się drogi sztuki i snobizmu? Odpowiedzi na te i inne pytanie będzie można odnaleźć w najbliższy czwartek w ms2. Szlakiem sztuki Maska. Gęba. Pupa – od Witkacego po Kozyrę poprowadzi Agnieszka Wojciechowska-Sej.

Muzeum Sztuki zaprasza na pierwsze w Polsce zwiedzanie ekspozycji przygotowane z myślą o dorosłych. Kolekcji sztuki XX i XXI wieku nie da się zwiedzić nawet w ciągu jednego dnia. Można za to skoncentrować się na kilku z pięciuset eksponatów, by następnie drobiazgowo i odważnie je zinterpretować. Nowa propozycja wizyty w ms2 nie ogranicza się do zwiedzenia galerii. Każdorazowo uczestników czekają niespodzianki: od interaktywnych gier i eksperymentów intelektualnych, po projekcje filmowe i rekwizyty odwołujące się do doświadczeń życiowych.

Muzeum prowadzi po tematycznych Szlakach Sztuki w czwartki o g. 17.17. Natomiast każdego dnia grupy mogą umówić się na ekspresowe, wybiórcze z konieczności oglądanie wyboru z Kolekcji sztuki XX i XXI wieku. Oprowadzenie szlakiem ms2. Próba całości połączone jest z wyjaśnieniem, w jaki sposób dzieła zostały zinterpretowane w ramach czterech toposów.

Muzeum Sztuki,
ul. Ogrodowa 19, Łódź

Dodaj komentarz