• 2009-02-07

Szare Dni w Galerii Jabłkowskich

07 lutego 2009 roku w Galerii Jabłkowskich, przy ulicy Chmielnej 21 w Warszawie, o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż, który zainauguruje wystawę międzynarodowej grupy fotograficznej Szare Dni. Zdjęcia autorstwa 7 fotografów (Alicja Pietras, Piotr Rosiński, Marta Skłodowska, Melania Avanzato, Malwina de Brade, Katarzyna Skura, Jacek Sołkiewicz), w których dominują wszystkie odcienie szarości, będzie można oglądać przez miesiąc.

Grupa Szare Dni powstała w 2008 roku. Wspólną cechą publikowanych zdjęć jest charakterystyczna szarość, która z czasem stała się znakiem szczególnym prac wystawianych przez Szare Dni. Jak mówią sami autorzy: w szarości tkwi piękno, tajemnica i magia dnia codziennego, którą warto uchwycić na dłużej….

Wspólne zamiłowanie do specyficznego rodzaju fotografii doprowadziło do swoistego połączenia wizji, w ramach której każdy z fotografów pokazuje cząstkę własnego świata i związanych z nim przeżyć. Fotografia, którą proponują Szare Dni nie jest łatwa w odbiorze – zdjęcia, które można oglądać na wystawach grupy, zapraszają widza do chwili refleksji i stanowią niecodzienną projekcję własnych emocji oraz spostrzeżeń, często tajemniczych, wręcz mrocznych, choć nie pozbawionych naturalności. W bieżącym roku prace Szarych Dni będzie można obejrzeć zarówno w polskich jak i zagranicznych galeriach.

 Galeria Jabłkowskich, ul. Chmielna 21, Warszawia

Dodaj komentarz