• 2009-02-03

PIKSEL w Głośnej Samotności

7 lutego 2009 roku o godzinie 21.00 w poznańskim klubie Głośna Samotność odbędzie się wernisaż wystawy prac grupy Piksel. Grupa powstała na początku 2006 roku w Warszawie, w przedwojennej kamienicy niedaleko Placu Politechniki. Założyciele to Krzysztof Gromek – operator filmowy, fotograf, kompozytor, Musiol – artysta multimedialny i Grzegorz Szyma – malarz i grafik, absolwent ASP.

Grupa Piksel

Grupa Piksel

Wcześniej związani współpracą w projektach muzycznych i audiowizualnych (Rh+, Radioprojekt) postanowili stworzyć miejsce dla twórczości i prezentacji swoich prac fotograficznych, graficznych, malarskich i multimedialnych. W lipcu 2007 roku do grona założycieli dołączył fotograf Jarek Sadkowski. Do prezentacji prac zapraszani są również goście spoza Piksla. Wernisaż Otwarcie Pracowni odbył się w marcu 2006 roku.

Piksel jest przede wszystkim miejscem powstawania projektów artystycznych (od performance’u przez malarstwo, grafikę, fotografię do sztuki video i muzyki), a zarazem galerią, miejscem spotkań, wernisaży i wystaw oraz towarzyskim klubem upowszechniania sztuki współczesnej i awangardowej, w tym zwłaszcza filmu, video-artu, muzyki i literatury. Działalność Piksla wspiera Fundacja Art and Progress.

Klub Głośna Samotność,
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Dodaj komentarz