• 2009-01-30

Nowoczesny design w fabrykanckich pałacach

26 lutego 2009 roku zwiedzającym Muzeum Sztuki w Łodzi udostępnione zostaną przestrzenie budynku, na nowo zaprojektowane przez duet wunderteam.pl.

Wunderteam.pl tworzą Paulina Stępień i Magdalena Piwowar. Stworzone dla Muzeum projekty artystek zachowują szacunek dla zabytkowej architektury nadając jej jednocześnie nowoczesny wygląd i nowe funkcje.

Projekt duetu wunderteam.pl

Projekt duetu wunderteam.pl

W Pałacu Herbsta już teraz można kupić bilety w przeprojektowanej kordegardzie. Z kolei w gmachu przy ul. Więckowskiego trwają prace nad nowym designem wnętrz, które zostaną udostępnione zwiedzającym 26 lutego wraz z reaktywacją budynku Muzeum Sztuki.

Artystki zaprojektowały tu szatnię, punkt informacyjny, a przede wszystkim kawiarnię połączoną z klubem muzycznym i księgarnię czasopism artystycznych. Zmianie ulegnie również wygląd zamkniętej dotychczas bramy, która zyska funkcje przeszklonego holu.

Projekt duetu wunderteam.pl

Projekt duetu wunderteam.pl

Zgodnie z zamysłem artystek, oszczędny, kojarzony z nowoczesnymi wnętrzami design nie konkuruje ze stylem XIX-wiecznej rezydencji. Pozostaje jednocześnie w kontraście do otoczenia pałacu – nowoczesnych obiektów i zniszczonych fabryk Karola Scheiblera.

Minimalizm i sterylność designu kordegardy przygotowują widza do zagłębienia się w realia XIX-wiecznej rezydencji fabrykanckiej – Palacu Herbsta. Oczyszczają z obrazów codziennego świata, przygotowują zwiedzającego do kontaktu z obcowania ze sztuką dawną już w momencie kupowania biletu.

Ponownemu otwarciu będą towarzyszyć wernisaże dwóch wystaw: Archiwum i Powtarzam je, by doścignąć oraz koncert soundartowego Sex Tags w nowej kawiarni.

Muzeum Sztuki,
ul. Ogrodowa 19, Łódź

Dodaj komentarz