• 2009-01-30

Nieużytki w krakowskiej Galerii BB

7 lutego 2009 roku w Galerii BB w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Nieużytki, w ramach której prezentowane będą prace Remigiusza Gryta, Jolanty Herma – Pasińskiej, Moniki Dąbrowskiej – Picewicz oraz Adama Soboty. Ekspozycja udowadnia, że fakt, co tworzymy: naczynie, obraz czy formę rzeźbiarską, nie ma w rzeczywistości znaczenia. Wszystko jest sztuką i indywidualną formą wyrazu. Artyści, chcąc podkreślić swój indywidualizm, organizują wspólne wystawy, gdyż uważają, że ten właśnie w grupie uwidacznia się najbardziej.

Twórców łączy fascynacja gliną, przyjaźń i wrocławska Akademia Sztuk Pięknych, na której doskonalili swe zdolności artystyczne. Ceramika to nieustające poszukiwania i nieskończenie wiele rozwiązań. Każdy etap pracy z gliną inspiruje i zachęca do eksperymentów, dlatego artyści dążą do odkrywania nowych ceramicznych światów.

Jolanta Herna - Pasińska

Jolanta Herna - Pasińska

Remigiusz Gryt - Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) we Wrocławiu zdobył w 1989 roku. Od wielu lat prowadzi w Bielsku – Białej otwartą pracownię dla dzieci i dorosłych oraz kursy dla nauczycieli i terapeutów.

Jolanta Herma – Pasińska – Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zdobyła w 2000 roku. W tym samych roku uzyskała aneks z malarstwa w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej. Prowadzi pracownie ceramiczną w Bielsku – Białej.

Monika Dąbrowska – Picewicz - Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu uzyskała w  2001 roku. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 roku. Obecnie mieszka i prowadzi autorską pracownię ceramiki w Kętach (Małopolska).

Adam Sobota

Adam Sobota

Adam Sobota - Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zdobył w roku 2000. Aneks z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej tego samego roku. Zajmuje się projektowaniem ceramiki unikatowej i przemysłowej oraz projektowaniem graficznym. Prowadzi autorską pracownię ceramiczną w Przyszowicach (k/Gliwic). W 2002 roku zdobył I nagrodę za autorski serwis internetowy na Ogólnopolskim Konkursie Inwencji Plastycznej Idea.

Galeria BB
ul. Garbarska 24, Kraków

Dodaj komentarz