• 2009-01-30

Michał Chorosiński w Strefie Teatru

30 stycznia 2009 r. o godz. 17.00 we wrocławskiej księgarni Kapitałka odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Strefa teatruRozmowy sezonowe. Ich cel to przybliżenie publiczności twórców wrocławskiego Teatru Polskiego i ich idei, które stworzyły jedną z najlepszych scen w kraju. W czasie rozmów z reżyserami, dramaturgami i aktorami można poznać motywy ich artystycznych wyborów, metody pracy i poglądy. Gościem styczniowej Strefy będzie Michał Chorosiński.

We wszystkich rozmowach ważny jest udział publiczności. To strefa, w której mogą poznać się twórca i jego widz, jedna z nielicznych okazji do bezpośredniej rozmowy. Cykl prowadzi redaktorka Notatnika Teatralnego Marzena Sadocha. Tradycyjnie pod koniec sezonu rozmowy sezonowe z zespołem aktorskim w teatrach prowadzi dyrekcja, zapraszając do pracy w kolejnym sezonie lub dziękując za dalszą współpracę. W czasie spotkań z aktorami Rozmowy sezonowe prowadzi publiczność.

Michał Chorosiński (ur. 1975 r.) jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i już na początku swojej kariery spotkał się w pracy z ważnymi twórcami polskiego teatru: Mikołajem Grabowskim (Prorok Ilja, PWST Kraków, 1998) i Pawłem Miśkiewiczem (Pułapka, PWST Kraków, 1999). Był związany z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (Krwawe gody, 1999), grał na scenie Teatru STU w Krakowie (Cudowny naszyjnik, 2001) i Wrocławskiego Teatru Współczesnego (Piosenki pana Bérangera, 2000; Przytuleni, 2005). We Wrocławiu można było zobaczyć go również na scenach muzycznych: w Teatrze Muzycznym Capitol (Opera za trzy grosze, 2002) i Teatrze Piosenki (Dzieci Solidarności, 2005). Publiczność teatralna na pewno pamięta jego role w niegranym spektaklu Teatru Polskiego Wariacje bernhardowskie (2005) i Wszystkim Zygmuntom między oczy!!! (2006), którego pożegnalne przedstawienia odbędą się w połowie lutego 2009. Obecnie można go zobaczyć w roli Wędkarza w Śmierci podatnika na Scenie Kameralnej (w reżyserii Moniki Strzępki) i spektaklach Wiktora Rubina: Terrordrom Breslau, Cząstki elementarne i Lalka. W ostatniej premierze Teatru Polskiego, niekonwencjonalnie obsadzony w roli starego Rzeckiego, został zauważony przez recenzentów, którzy pisali o żywiołowej roli (Gazeta Wyborcza).

Teatr Polski
Gabrieli Zapolskiej 3, Wrocław

Dodaj komentarz