• 2009-01-30

Karol Radziszewski – video – wykład z cyklu: Moja historia sztuki w warszawskim CSW

4 lutego 2009 roku o godz. 18.00  w audytorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie sie video – wykład z cyklu: Moja historia sztuki, który wygłosi Karol Radziszewski. Prelekcja traktować będzie o artyście, jako przedmiocie pożądania.

Karol Radziszewski (ur. 1980 r.) jest absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP, autorem instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo. Jednocześnie jest także malarzem, performerem i wydawcą. Radziszewski jest pomysłodawcą i współtwórcą działającej od 2001 roku Latającej galerii szu szu oraz wydawcą i redaktorem naczelnym DIK Fagazine – jedynego artystycznego magazynu dotyczącego sztuki, męskości oraz homoseksualności w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą. W 2008 roku jego dzieła można było zobaczyć m.in. w New Museum w Nowym Yorku, Cobra Museum w Amsterdamie i White Cubicle Toilet Gallery w Londynie. Ostatnio brał udział w projekcie The Young and Evil organizowanym przez Tate Modern i Tank TV.

W swojej prezentacji Karol Radziszewski przyjrzy się artystom jako zwykłym facetom. Co więcej, facetom mogącym potencjalnie stać się obiektem pożądania. Video-wykład, do wystąpienia w którym artysta zaprosił różnych gości, będzie przeplatany fragmentami filmów (w tym najnowszego, jeszcze nie ukończonego projektu). Po prezentacji odbędzie się dyskusja z publicznością.

CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, Warszawa

Dodaj komentarz