Mechanizmy Łukasza Sójki w Galerii Czynna

6 lutego 2009 roku w Galerii Czynna w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Mechanizmy Łukasza Sójki. W jego trakcie odbędzie się również prezentacja najnowszego mix-tape’u Killer earthquake part 1 kolektywu Der Ventilator.

Łukasz Sójka urodził się w 1986 roku w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie jest studentem 3 roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej. Jego twórczość jest bliska i pokrewna z względu na podejmowaną tematykę działaniom Hansa Bellmera urodzonego w Katowicach i zaliczanego do gigantów surrealizmu. Artysta na swoją pierwszą indywidualną wystawę przygotował serię dziwnych, melancholijnych obrazów, które nawiązują po części do erotycznego oniryzmu Bellmera.

Ł. Sójka, Przyjemności

Ł. Sójka, Przyjemności

Der Ventilator to muzycy tworzący w nurcie muzyki konkretnej, ostatnio poddawali przetworzeniom przede wszystkim materiał nagrany na taśmę. Tak tłumaczą muzycy swoje nowe dzieło: Nie chodziło nam o pełniejsze wykorzystanie możliwości tkwiących w instrumentach czy głosie ludzkim, ale wykorzystanie wszelkiego dostępnego tworzywa- wszystkich dźwięków, które da się nagrać, przekształcić, połączyć, zestawić z sobą, zmontować. Patronami ich działań twórczych jest Ryoji Ikeda, William Basinski, Andrzej Partum i Józef Robakowski.

Galeria Czynna
ul. B.Chrobrego 27, Warszawa

Dodaj komentarz