• 2009-01-29

Justyna Brzezińska – Na azjatyckim szlaku

30 stycznia 2009 roku w krakowskiej Galerii Lamelli Mini zostanie otwarta wystawa fotograficzna Justyny Brzezińskiej Na azjatyckim szlaku. Prezentowane fotografie zostały zrobione w latach 2006-2007 podczas pobytu w Azji południowo-wschodniej: Malezji, Indiach, Wietnamie oraz Indonezji. Wśród nich znajdują się portrety osób przypadkowo spotykanych na ulicy, w świątyniach, podczas codziennych zajęć oraz miejsca, w których żyją i które stanowią nierozerwalną ich część.

Azję odczuwa się wszystkimi zmysłami. Azja to kultura, której się nie zapomina i wobec, której nie pozostaje się obojętnym. To miejsca, gdzie każda chwila zapisuje się w pamięci i tworzy niezapomniany obraz. Ludzie, w których odnajdujemy siebie samych. Religia, która zmienia człowieka. Magia, która hipnotyzuje i czar, który urzeka.

Fot. Justyna Brzezińska

Fot. Justyna Brzezińska

Azja to najpiękniejsze wschody i zachody słońca. To medytujący Budda, spoglądający na świat oczami pełnymi miłości i spokoju. Azja to odgłos mantry i dźwięk ludowego gamelanu, docierający do najgłębszych warstw naszego umysłu. Zapach egzotycznej słodyczy i kadzideł zapraszających do wspólnej modlitwy. To niewidzialna substancja, która porusza wszystkie zmysły, pozostawiając w pamięci niezapomniane wrażenia.

Fot. Justyna Brzezińska

Fot. Justyna Brzezińska

Justyna Brzezińska (ur. 1981, w Sosnowcu) studiowała w Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach na kierunku Informatyka i Ekonometria. W latach 2006-2007 mieszkała w Kuala-Lumpur, gdzie pracowała w branży informatycznej i spełniała swoją największą pasję życiową – podróże. Przemierzyła: Malezję, Wietnam, Indie, Singapur i Indonezję. W 2007 roku wyjechała do Brazylii, gdzie łącząc pracę zawodową z pasją podróżniczą, zwiedziła najodleglejsze zakątki Brazylii, Paragwaju i Argentyny. Od 2008 roku pracuje i jest doktorantką w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jej życiową pasją są podróże, kultura Wschodu, muzyka oraz fotografia.

Galeria Lamelli Mini
ul. Mikołajska 2, Kraków

Dodaj komentarz