• 2009-01-29

Beltaine i Comhlan w Nowym Sączu

10 lutego 2009 r. o godzinie 19.00 w Małopolskim Centrum Kultury w Nowym Sączu w ramach 15. lat tańca irlandzkiego w Polsce zagrają zespoły Beltaine i Comhlan. To połączenie pięknej irlandzkiej i bretońskiej muzyki z wyrazistym tańcem. Całość oparta jest na tradycji celtyckiej, ale ubranej we współczesne brzmienia. Nowoczesne aranżacje i instrumenty pozwolą doszukać się także wpływów innych kultur: hiszpańskiej i indyjskiej. To niezapomniane, pełne dynamiki widowisko.

Beltaine – to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje brzmienie osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyką współczesną. Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, irish bouzouki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda, galician bagpipes czy uilleann pipes. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej, czyli perkusja, gitara basowa oraz gitara elektryczna.

Comhlan

Comhlan

Comhlan - jest najdłużej istniejącą formacją tego typu w Polsce, tworzoną przez ludzi połączonych wspólną pasją i umiejętnością dobrej zabawy. Wieloletnie doświadczenie sceniczne owocuje udziałem w prestiżowych imprezach w kraju i za granicą, a żywiołowe choreografie, efektowne kroki i stylowe, własnoręcznie haftowane stroje są sprawdzonym przepisem na oczarowanie publiczności. Taniec w wykonaniu Comhlanu to tradycyjne i autorskie układy, harmonijnie zestawione z nowoczesną muzyką, łączące piękno tańca szkockiego i irlandzkiego, w tym widowiskowego stepu, z wielką siłą wyrazu scenicznego.

Dodaj komentarz