ASP Rocznik 2008

30 stycznia 2009 roku o godz. 13.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy ASP Rocznik 2008. Uczelnia po raz dziewiąty prezentuje prace dyplomowe z minionego roku ze wszystkich swoich wydziałów: Tkaniny i Ubioru, Grafiki i Malarstwa, Edukacji Wizualnej oraz Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Patronat honorowy nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Wystawa młodych artystów prezentuje nie tylko wiedzę i umiejętności absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I-go i II-go stopnia, ale również potwierdza szerokie spektrum specjalizacji proponowanych przez Akademię, dowodzi bogactwa oferowanych programów dydaktycznych i rosnących możliwościach realizacyjnych w poszczególnych pracowniach i katedrach.

Będąc uroczystym podsumowaniem studiów, wystawa jest też cenną formą promocji dyplomantów wobec potencjalnych pracodawców (w tej edycji swoje prace prezentuje 61 spośród 259 zeszłorocznych absolwentów).

Organizatorzy mają nadzieję, że przedsięwzięcie, jak co roku, stanie się ważnym wydarzeniem artystycznym, zwłaszcza że prace projektowe, malarskie, rzeźbiarskie, tkackie, graficzne i wiele innych można podziwiać w gościnnych i obszernych salach Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Rektor ASP prof. Grzegorz Chojnacki wraz z prorektorem prof. Andrzejem Szadkowskim, dziekanami poszczególnych wydziałów oraz dyrektorem CMW Norbertem Zawiszą przyznają również nagrody finansowe dla najlepszych dyplomów.

Kuratorem wystawy jest, po raz drugi, dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder przy współpracy z dr. Jakubem Balickim, dr. Rafałem Sobiczewskim, Aleksandrą Smarzych-Orzepińską oraz komisarzami wydziałowymi: dr hab. Agatą Stępień, Łukaszem Ogórkiem, Anną Wrzesień, Przemysławem Druszczem i Dariuszem Ludwisiakiem. Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog zawierający sylwetki dyplomantów i umożliwiający kontakt z nimi.

Wystawa potrwa do 29 marca 2009 roku.

Centralne Muzeum Włókiennictwa,
ul. Piotrkowska 282, Łódź

Dodaj komentarz