Wernisaż wystawy Przyjaciele w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

4 lutego 2009 roku w Galerii Miejskiej we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy pt. Przyjaciele. Natomiast 23 lutego 2009 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się charytatywna aukcja prac plastycznych otrzymanych od artystów i kolekcjonerów. Środki uzyskane ze sprzedaży prac zostaną przeznaczone na rzecz upowszechniania sztuki wśród osób (szczególnie dzieci) niepełnosprawnych. Chodzi tu o dzieci z przedszkoli integracyjnych i pacjentów Instytutu Hematologii Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Wśród dzieł znajdują się m in. poezja konkretna Stanisława Dróżdża, grafiki Jacka Szewczyka (rektora ASP we Wrocławiu) i Andrzeja Dudka Dürera, obrazy Urszuli Broll, Eugeniusza Minciela, Urszuli Wilk, Bogusława Storego, Zdzisława Nitki, ceramika Agaty Zworskiej – Story i Andrzeja Bero oraz innych autorów. Są również rzeźby twórców ludowych przekazane anonimowo. Na aukcji znajdą się również prace podarowane na międzynarodową wystawę Dzieci dla pokoju/Children for Peace, mające zasilić fundusz akcji non profit, którą inicjator pomysłu – Maciej Szczypka – organizuje od 1999 roku i której V edycja ma się odbyć w 2010 roku w Bolkowie.

Maciej Szczypka – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w Pracowni Projektowania Produktu u prof. Władysława Dolatowskiego na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, aneks w pracowni malarstwa u prof. Mariana Wołczuka. Ukończył Studium Pedagogiczne przy ASP. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wielu wystawach i akcjach plastycznych. Prace m.in. w zbiorach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Muzeum Historycznym ARSENAŁ we Wrocławiu, BWA w Jeleniej Górze, klasztorze Tasziding w Sikkimie, w północnych Indiach, Bolesławieckim Ośrodku Kultury, Urzędzie Miejskim Lorenzweiler w Luksemburgu oraz w zbiorach prywatnych i galeriach na całym świecie. Prowadzi Galerię INteGRACJA, bierze udział w sympozjach poświęconych sztuce i realizuje autorskie happeningi. Otrzymał Nagrodę Rektora ASP we Wrocławiu za pracę plastyczną Przenikanie eksponowaną na wystawie Inne Media. Prowadził Autorskie Warsztaty Twórcze w Dziale Edukacji Biura Wystaw Artystycznych dla grup w każdym wieku.

Wystawa potrwa do 27 lutego 2009 roku.

Galeria Miejska,
ul. Kiełbaśnicza 28, Wrocław

Dodaj komentarz