• 2009-01-23

Wieczór z Katarzyną Kiszewską

4 lutego 2009 r. o godzinie 18.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się karnawałowy wieczór z warszawską mezzosopranistką Katarzyną Kiszewską. Akompaniować jej będzie Małgorzata Westrych.

Katarzyna Kiszewska

Katarzyna Kiszewska

Katarzyna Kiszewska - urodzona w 1978 roku w Białymstoku. Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia ukończyła w klasie fletu poprzecznego, a następnie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II stopnia, gdzie ukończyła dwa lata w klasie śpiewu solowego profesor Violetty Bieleckiej. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: Helenę Łazarską, Stefanię Toczyską, Danyce Graves, Krystynę Szostek – Radkową, Ryszarda Karczykowskiego, Ursule Filge, Gigi Valasco, Ilonę Tokody oraz znakomitych polskich kameralistów: Maję Nosowską, Jerzego Marchwińskiego, Macieja Paderewskiego.

Od roku 2002 była studentką w klasie śpiewu solowego profesor Krystyny Szostek – Radkowej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem. W marcu 2004 r. otrzymała propozycję pracy w Teatrze Muzycznym w Lublinie i Operze Krakowskiej. Od września 2004 roku została stypendystka Bingahamton University – Uniwersytecie Stanu Nowy York, gdzie uczestniczyła w programie operowym dla młodych śpiewaków.

W 2006 roku została zaproszona do wykonania Requiem Mozarta w Santo Domingo na Dominikanie. Wykonanie poprowadził Philippe Entremont. Koncert ten był transmitowany przez dominikańską telewizję i większość południowoamerykańskich rozgłośni radiowych. Koncert został wydany na płycie CD. Po wykonaniu otrzymała od Philippe Entremont’a propozycję koncertów z tamtejszą orkiestrą w sezonie artystycznym 2006/2007. W kwietniu 2007 roku odbyła tourne z symfoniczną orkiestrą Balears pod dyrekcja Philippa Bendera NA Majorce i Minorce. Również w tym samym roku odbyła cykl koncertów w największych salach hiszpańskich: Teatro Real, Auditorio Nacionale, Academia Bell Arte, kościół Santo.Jeronimo w Madrycie.

Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2, Kraków

Dodaj komentarz