Nowy numer Kwartalnika Literackiego Kresy

Ukazał się nowy numer Kwartalnika Literackiego Kresy. Tematem numeru jest Sztuka, kobiety i feminizm 2008. O miejscu feminizmu w polskiej sztuce piszą Agata Araszkiewicz, Agata Jakubowska i Izabela Kowalczyk. Ewa Małgorzata Tatar zwraca uwagę na twórczość młodego pokolenia artystek (m.in. Karoliny Brzuzan, Angeliki Fojtuch, Anny-Marii Karczmarskiej, Joanny Pawlik, Zoki Wollny). Temat kobiecej sztuki pojawił się również w rozmowie Dominika Kuryłuka z Bogną Burską.

W najnowszych Kresach także: recenzje z Olbrzymek Ewy Toniak (Magdalena Moskalewicz) oraz z tomu Grupa Zamek (Magdalena Linkowska), tekst o Hotelu Polonia, czyli o Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji, oraz wspomnienie o Andrzeju Wróblewskim.

Kresy – kwartalnik poświęcony literaturze i sztuce, redagowany przez naukowców z lubelskich uczelni. Wydawany przez Stowarzyszenie Literackie Kresy, ukazuje się od 1989 r. Kwartalnik literacki łączy formułę pisma literackiego i poświęconego sztuce współczesnej z formułą pisma akademickiego. Drukowane są zarówno utwory prozatorskie i poetyckie czołowych pisarzy polskich różnych generacji, przekłady z literatur obcych oraz eseje i szkice poświęcone literaturze.

Dodaj komentarz