• 2009-01-19

Koncert kameralny w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie

25 stycznia 2009 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, z okazji 64 Rocznicy Wyzwolenia KL. Auschwitz-Birkenau odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu Marii Sławek (skrzypce) i Piotra Różańskiego (fortepian). W programie zaprezentowane zostaną utwory Johannesa Brahmsa oraz Sergiusza Prokofiewa.

Maria Sławek (ur. 1988 roku) jest studentką II roku krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Wiesława Kwaśnego. Młoda skrzypaczka jest laureatką nagród i wyróżnień na solowych konkursach ogólnopolskich w Łodzi (wyróżnienie), Poznaniu (V nagroda), Legnicy (III nagroda), Toruniu (III nagroda), Krakowie (wyróżnienie), półfinalistką międzynarodowych konkursów w Łodzi, Lublinie, Bukareszcie, Toruniu (2007) oraz laureatką konkursów kameralnych w Gdańsku ( I nagroda) i Wrocławiu (II nagroda). Koncertowała także z Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną, zespołem Camerata Vistula. Maria Sławek uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: prof. Wandę Wiłkomirską, K.A. Kulkę, K. Węgrzyna, Nam Yun-Kim, K. Śmietanę, W. Kwaśnego.

Piotr Różański (ur. 1989 roku) jest studentem I roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Pianista jest laureatem licznych konkursów pianistycznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Do najważniejszych należą: V Ogólnopolski Turniej Pianistyczny, Żagań (I nagroda), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Rouen (II nagroda), XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Jana Sebastiana Bacha, XIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Jeunesses Musicales w Bukareszcie (finalista). Piotr Różański koncertował w Polsce, USA, Szwajcarii i w Niemczech a także brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Eugene`a Indijca, Dinę Yoffe, Aleksieja Orłowieckiego, Paula Badura-Skoda.

Centrum Kultury Żydowskiej,
ul. Meiselsa 17, Kraków

Dodaj komentarz