• 2009-01-14

Grażyna Niezgoda: Portret w procesie

Od 16 stycznia do 3 lutego 2009 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu trwać będzie wystawa Grażyny Niezgody, zatytułowana Portret w procesie. Ekspozycja przedstawiać będzie fotogramy, które za Oskarem Gustawem Rejlanderem można by ująć wspólnym tytułem wyraz uczuć w człowieku.

Wystawa prezentuje wybrany fragment dorobku portretowego autorki. Od 1995 roku Grażyna Niezgoda realizuje projekt fotografowanie artystów i uczonych z jej otoczenia. Jej prace portretowe są często wykorzystywane w wydawnictwach artystycznych i literackich.

Fot. G. Niezgoda, Portret w procesie

Fot. G. Niezgoda, Portret w procesie

Grażyna Niezgoda - fotografuje i pisze o sztuce. Od 1999 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi w Przemyślu salon z antykami, e-galerię sztuki współczesnej oraz Witrynę Artystyczną OK(N)O. Jest biegłym z zakresu dzieł sztuki i antyków; dyplom zdobyła na Uniwersytecie Wrocławskim w 1971 roku. Jest autorką 16 wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych interdyscyplinarnych i fotograficznych. Współpracuje z wydawnictwami, m in. Wydawnictwem Literackim, Jacka Santorskiego, Rafała Marszałka, Iskrami, Fogrą, Biurem Literackim – co zaowocowało wystawą Twarze między wierszami. Książki ilustrowane fotografiami Grażyny Niezgody w 2007 roku.

Prace autorki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, ZPAF w Warszawie i Kielcach; w kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwajcarii, USA, Anglii, Szwecji i Słowacji.

Galeria Sztuki Współczesnej
ul. T. Kościuszki 3, Przemyśl

Dodaj komentarz