• 2009-01-10

Recital pieśni żydowskich

14 stycznia 2009 roku o godz. 19.00 w krakowskim Muzeum Galicja odbędzie się Recital pieśni żydowskich, które wykonają artyści z Krakowa: Jaga Wrońska, Jacek Bylica, Agata Półtorak. Repertuar prezentowany był już na festiwalu Warszawa Singera w 2008 roku. Pieśni żydowskie mają swoje korzenie w życiu codziennym i modlitwie ludu żydowskiego. Można je uznać za zbiorowe odbicie jego skomplikowanych dziejów. Pieśń żydowska jest niewątpliwie zjawiskiem historycznym. Jej różnorodność stanowi odbicie życia materialnego i duchowego tego narodu.

Jaga Wrońska to pieśniarka, kompozytorka, poetka, gwiazda krakowskiego kabaretu Loch Camelot – nazywana jest polską Edith Piaff.

Jacek Bylica (fortepian) jako solista i kameralista brał udział w koncertach w całym kraju, a także USA, Kanadzie, Izraelu oraz większości krajów Europy. Wielokrotnie uczestniczył w nagraniach dla telewizji i radia.

Agata Półtorak - młoda skrzypaczka, współpracowała w różnych projektach muzycznych i nagraniach płyt (m.in. G. Turnau, A. Szałapak, T. Kalinowska, J. Kanty Pawluśkiewicz, Z. Preisner).

Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18, Kraków

Dodaj komentarz