• 2009-01-10

Dzieje grzechu – premiera w Capitolu

16 stycznia 2009 roku w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu Dzieje grzechu na podstawie powieści Stefana Żeromskiego. Autorką scenariusza i reżyserką wrocławskiego przedstawienia jest Anna Kękuś-Poks. Muzykę do przedstawienia skomponował Krzesimir Dębski.

Wydana w 1908 r. powieść Stefana Żeromskiego opowiada o nieszczęśliwej miłości dziewczyny ze zubożałej szlacheckiej rodziny i żonatego mężczyzny. Książka doczekała się kilku ekranizacji.

Dzieje grzechu, spektakl przedpremierowy

Dzieje grzechu, spektakl przedpremierowy

Piosenki mają tu równorzędne miejsce ze scenami dramatycznymi, dlatego nie będzie to typowy musical. Nie będzie to też żadna wersja uwspółcześniona, bo nie ma potrzeby tego uwspółcześniać - mówił o sztuce reżyser Anna Kękuś-Poks. Mimo tego spektakl jest wiarygodny, aktualny i bliski widzowi, bo emocje które porusza Żeromski są ponadczasowe. Utwory muzyczne wpisują się w akcję, nie zatrzymując jej, a często to one właśnie ją przyśpieszają. Na tle gry aktorów będą wyświetlane przezrocza, które przeniosą widzów w różnie miejsca. Wraz z muzyką będą tworzyć klimat emocji w poszczególnych scenach.

Teatr Muzyczny Capitol
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 72, Wrocław


Komentarze (2) do artykułu “Dzieje grzechu – premiera w Capitolu”

  1. janina

    spektakl zrobił wrażenie scenografią,niezłą grą aktorów i podziwu dla odtwórczyni głównej roli za niesamowitą kondycję bo przedstawienie bardzo rozwlekłe z kilkoma niepotrzebnymi dłużyznami/kasyno/.poza tym piosenki nieżle spiewane jednak nie wpisywały się w klimat.Fajne ale za długie i trochę rwane.

  2. Tomazo

    Super, rewelacyjne przedstawienie. Bardzo mi się podobało, a 4 godziny szybko minęły, że nawet nie zauważyłem i nie było czasu na nudę. Bardzo dobra gra aktorska (przy okazji pozdrawiam Justynę i Elę) i piękna muzyka Krzesimira Dębskiego. Jednak, moim zdaniem, za dużo erotyki jak na teatr. Polecam gorąco.

Dodaj komentarz