• 2009-01-08

Indie – portrety z innego świata

15 stycznia 2009 roku w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Puzonia Indie – portrety z innego świata. Fotografie zostały wykonane w czasie niezwykłej wyprawy do północnych Indii. Autor codzienne życie tego regionu ukazuje z perspektywy cierpliwego, cichego obserwatora. Prawdziwość emocji wzrusza i wciąga w świat nam nieznany i niewątpliwie egzotyczny. Świat pełen kontrastów, intrygujący i trochę niezrozumiały. Nędza i prostota egzystencji występuje obok niesamowitego bogactwa barw hinduskich sari. Radość miesza się ze smutkiem, samotność ze zgiełkiem ulic, zwyczajność przeplata się z orientalizmem.

fot. Piotr Puzoń

fot. Piotr Puzoń

Indie w obiektywie Piotra Puzonia to kraj fascynujący, zarazem bliski i daleki. Jego fotografie ukazują wieloaspektowość życia Hindusów, ich pogodzenie z niełatwym przecież losem. A także, mimo wszystko – radość z życia, życia w zgodzie z tradycją i samym sobą. Spotkanie z kulturą dalekiego wschodu nie może pozostawić widza obojętnym, wręcz przeciwnie – portrety z innego świata magnetyzują swoją niezwykłością.

fot. Piotr Puzoń

fot. Piotr Puzoń

Piotr Puzoń pochodzi z Lublina. Fotografią interesuje się od lat 80. – eksperymentował wówczas z czernią i bielą. Po długiej przerwie, od półtora roku nie rozstaje się z aparatem. W 2008 roku wykonał dwa cykle zdjęć: w Indiach północnych oraz w Nepalu.

Centrum Kultury AGORA
Pl. J. Piłsudskiego 2, Wrocław

Dodaj komentarz