Drugie Życie / Second Life – Piotr Lutyński, Lorenzo Brusci w krakowskiej Galerii Starmach

20 stycznia 2009 roku o godzinie 18.00 w krakowskiej Galerii Starmach odbędzie się wernisaż wystawy Drugie życie / Second Life.

Jest to wspólny projekt dwóch artystów – plastyka i muzyka – Piotra Lutyńskiego i Lorenzo Brusciego. Po wystawach Kamienie są twarde (1998 r.), Rdzeń (1999r.) i Narodziny (2006 r.) Piotr Lutyński kolejny raz powraca do Galerii Starmach.

Efektem jest ekspozycja, która przybiera kształt wielowymiarowego performance’u. W tym przedstawieniu Lutyński odpowiada za wizualizację, natomiast Brusci zajmuje się dźwiękiem i szeroko pojętą oprawą muzyczną. Multiplikowany obraz abstrakcyjny, ascetyczny film, figura ducha i rzeźby siedmiu martwych ciał przykryte prześcieradłami to najistotniejsze obiekty prezentowane w galerii.

W każdej z figur martwych postaci zamontowane są głośniki, z których wydobywają się dźwięki – nieokreślone słowa wypowiadane w siedmiu językach. Te słowa zlewają się w jeden dźwięk i tworzą swoistą muzykę będącą zapisem rozmów przeprowadzanych w drugim życiu. Podczas wernisażu odbędzie się muzyczna prezentacją autorstwa Lorenzo Brusciego.

Wystawa potrwa do 13 lutego 2009 roku.

Galeria Starmach
ul. Wegierska 5, Kraków

Dodaj komentarz