• 2008-12-31

Tricoli & Piotrowicz w CSW Zamek Ujazdowski

7 stycznia 2009 r. o godzinie 20.00 w Sali Edukacyjnej CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się koncert Roberta Piotrowicza (syntezator modularny, elektronika) i Valerio Tricoliego (revox, elektronika).

Valerio Tricolo urodzony w Palermo, obecnie rezydujący w Berlinie, jest elektroakustycznym kompozytorem oraz radykalnym improwizatorem. Używa instrumentów elektronicznych, przede wszystkim analogowych, jak szpulowe magnetofony, głośniki, mikrofony, syntezatory. Artysta łączy muzykę konkretną z konceptualną sztuką dźwiękową, która odwołuje się do relacji między tu i teraz danego występu a pamięcią i powtórzeniem. Tricoli znany jest też z udziału w zespole 3/4HadBeenEliminated, który w ostatnich latach zdobył spore uznanie na scenie eksperymentalnej.

Tricoli, Piotrowicz fot. Adam Tarasiuk

Tricoli, Piotrowicz fot. Adam Tarasiuk

Robert Piotrowicz – muzyk i kompozytor jest jedną z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, doświadczony scenicznie, współpracuje ze światową czołówką artystów tego nurtu. Posługuje się gitarą i syntezatorem analogowym. Jako improwizator współpracuje głównie z Anną Zaradny i Burkhardem Stanglem. Przez ostatnie lata współpracował głównie z takimi muzykami jak Zbigniew Karkowski, Jerome Noetinger, Xavier Charles, John Hegre, Lasse Marhaug, John Butcher, Tony Buck, Kevin Drumm. Okazjonalnie z wieloma innymi (ErikM, Otomo Yoshihide, Burkhard Beins, Lionel Marchetti, Ignaz Schick). Realizuje projekty audiowizualne. Współpracuje z grupami teatralnymi komponując muzykę do spektakli (m.in. Teatr Kana, usta usta/2xu). Z Anną Zaradny prowadzi wydawnictwo i festiwal Musica Genera.

CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, Warszawa

Dodaj komentarz