• 2008-12-31

Portrety pamięciowe

Od 8 stycznia do 1 lutego 2009 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi prezentowana będzie wystawa malarstwa Bartka Otockiego – Portrety pamięciowe. Malarstwo.

Bartłomiej Otocki urodził się w 1978 roku w Łodzi. W 2003 roku obronił dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2003 roku pełni funkcję asystenta w pracowni malarstwa i rysunku prof. Jarosława Chrabąszcza w łódzkiej ASP na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Artystycznymi formami jego wypowiedzi są malarstwo i instalacja. Od 2004 roku bierze udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Bartek Otocki, Untitled (Mental portrait VI), 2008

Bartek Otocki, Untitled (Mental portrait VI), 2008

Artysta wydobywa na jaw to, czego nie odkryła sztuka optyczna w momencie swojego szczytowego rozwoju. Można powiedzieć, zatem, że przekracza on próg, na którym zatrzymali się artyści badający percepcję. Nawet, jeśli dokonali oni daleko idącej dekompozycji widzenia, a zatem tej instancji, która percypowanym bodźcom nadaje formę, a także kształt masie optycznych wrażeń, umożliwia rozpoznanie i przekształcenie percepcji w treści świadomości, ciągle nie odsłonili tego, co warunkuje widzenie i jednocześnie warunkuje malarstwo, gdyż jest ono chwytane w potrzask przez każdy obraz, mający dzięki temu możliwość wyłonienia się. Tym czymś jest spojrzenie.

Miejska Galeria Sztuki
Galeria Bałucka
Stary Rynek 2, Łódź

Dodaj komentarz