• 2008-12-31

Dom Roku 2008 od Moomoo architects

Projekt Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszki z łódzkiej pracowni moomoo architects został wybrany na Najlepszy Dom Roku 2008. Projektanci z pracowni moomoo architects wygrali konkurs na najlepszy projekt domu jednorodzinnego. Konkurs organizowany jest przez miesięcznik Dom & Wnętrze cyklicznie od 2002 roku. sq-house – Dom Roku 2008 – ma powierzchnię użytkową 181 m2. Jest niezwykle prosty i nowoczesny. Jury zwróciło uwagę nie tylko na formę budynku, ale także na spójność założenia z konsekwentnie zaprojektowanym wnętrzem.

"sq-house"

"sq-house"

W niewielkim odstępie czasu, innym projektem domu – s-house – architekci zostali nominowani do nagrody House Of The Year 2008 – konkursu organizowanego przez najpopularniejszy portal architektoniczny świata – www.WorldArchitectureNews.com. Jednak z przyczyn formalnych nie mogli wziąć w nim udziału (dom nie został jeszcze ukończony).

"sq-house"

"sq-house"

Moomoo architects to pracownia architektoniczna założona i prowadzona przez Jakuba Majewskiego (ur. 1983) i Łukasza Pastuszkę (ur. 1982), którzy zajmują się głównie projektowaniem architektonicznym, ale biorą także udział w powstawaniu pokazów mody, eventów. Stworzyli także własną lampę o nazwie qooqoo lamp, której premiera odbyła się na tegorocznej wystawie ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL.

"sq-house"

"sq-house"

Projektanci z biura moomoo architects mają na swoim koncie kilkanaście wyróżnień i wygranych konkursów, m.in.:
- Projekt wnętrz sklepów Vobis (200 salonów w Polsce)
- Dom roku 2005 D&W h-house (II nagroda)
- New look ING Bank Śląski (II nagroda)
- Kitchen is the heart of the home
- Re-use, re-think

Jakub Majewski i Łukasz Pastuszki

Dodaj komentarz