Dana Yahalomi i Omer Krieger w Bunkrze Sztuki

5 stycznia 2009 roku w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się spotkanie z założycielami performerskiego kolektywu Public Movement: Daną Yahalomi i Omerem Kriegerem.

Public Movement działa od 2006 roku jako inicjatywa mająca na celu zbiorową, twórczą mobilizację. Ich performensy realizowane są przeważnie w przestrzeni publicznej i odwołują się do scen z życia codziennego ulicy, manifestacji, marszy. Artyści w subwersywny sposób odsłaniają mechanizmy władzy oraz uwikłania jednostki w rzeczywistość. Performerzy interesują się politycznym i estetycznym potencjałem ludzi działających w grupie. Choreografia ceremonii – jak nazywają swe akcje – opiera się na zsynchronizowanym ruchu masy uczestników. W Klubie Bunkra Sztuki zaprezentują dokumentację swoich dotychczasowych performensów: Accident, Ceremony, The Israel Museum, Also Thus!, Rally, Operation Free Holon, Change of Guard, Public Movement House.

Public Movement

Public Movement

Public Movement przebywa w Polsce na zaproszenie Międzynarodowego Programu Pobytów Twórczych a-i-r laboratory w Zamku Ujazdowskim.

Omer Krieger (ur. 1975) – studiował filozofię na uniwersytecie w Tel Awiwie oraz sztukę na University College London.

Dana Yahalomi (ur. 1982) – studiowała psychologię i nauki humanistyczne na uniwersytecie w Tel Awiwie oraz taniec w Salzburg Experimental Academy of Dance.

Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków

Dodaj komentarz