• 2008-12-30

Wystawa Eduardo Kaca w CSW Łaźnia

15 stycznia 2009 r. o godz. 18.00 w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy Eduardo Kaca Lagoglyphs, poprzedzony wykładem artysty.

Eduardo Kac to artysta znany międzynarodowej publiczności jako twórca interaktywnych instalacji w sieci oraz sztuki określanej mianem Bio Artu. W latach 80. był pionierem sztuki telekomunikacyjnej, zaś na początku lat 90. realizował śmiałe projekty artystyczne zaliczane do sztuki teleobecności oraz biotelematyki.

Eduardo Kac

Eduardo Kac

Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia będzie pierwszą prezentacją prac tego artysty w Polsce. Gdańskiej publiczności zaprezentowana zostanie ostatnia praca – 12 grafik nawiązujących bezpośrednio do jego najgłośniejszego dzieła, transgenicznego Króliczka GFP. Praca ta przyniosła mu światowy rozgłos na początku nowego millenium. Lagoglify stanowią serię serigrafii. Powstały w 2007 roku, w którym artysta stworzył również leporimorficzną i króliczograficzną formę pisania. Jest to język wizualny odnoszący się wprawdzie pośrednio do znaczeń, lecz wymykający się jednoznacznym interpretacjom. Seria ta stanowi kontrapunkt do lawiny dyskusji wywołanej przez Króliczka GFP, który został powołany do życia przez artystę w 2000 roku i po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w Awinionie. Jego wyjątkowość polegała na tym, że był pierwszym genetycznie zmodyfikowanym zwierzęciem, które w zamierzeniu artysty stanowić miało dzieło nowego gatunku sztuki.

Wystawa będzie czynna do 8 lutego 2009 r.

CSW Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
80-767 Gdańsk

Dodaj komentarz