• 2008-12-30

Wiosną Stomp powróci do Polski

W marcu 2009 roku odbędzie się kolejne tournee grupy STOMP po Polsce, wystąpią we Wrocławiu, Zabrzu, Warszawie, Gdyni i Łodzi.

Trasa koncertowa w 2007 roku miała składać się z 5 koncertów, jednakże ogromne zainteresowanie występami sprawiło, że odbyło się ich aż 18. Teraz zespół STOMP przyjeżdża do Polski raz jeszcze, by po raz kolejny udowodnić, że muzyka jest wszędzie, a ich rytmowi po prostu nie można się oprzeć.

STOMP

STOMP

STOMP to największy kasowy sukces w historii Broadway’u. Grupa grająca na wszystkim – od zapalniczek Zippo aż po kosze na śmieci! Znani z improwizacji i odważnych eksperymentów muzycznych, występowali na całym świecie – od Hong Kongu aż po Sydney. Zdobywcy Olivier Award i Obie Award. Ich film nominowano do Oscara i nagrodzono na Festiwalu w Cannes.

Twórcy STOMP – Luke Cresswell i Steve McNicholas postanowili stworzyć oryginalne i spektakularne widowisko, w którym rytm jest jedyną muzyką. Cresswell, perkusista – autodydakta, współpracuje z McNicholasem od bardzo wielu lat. Zaczynali jako artyści uliczni z Brighton. Razem wyreżyserowali wiele reklamówek i skomponowali dużo ścieżek dźwiękowych. Między innymi współpracowali przy tworzeniu filmu Jaś Fasola z Rowanem Atkinsonem w roli głównej.

STOMP

STOMP

Zespół pojawi się we Wrocławiu (10, 11, 12 marca 2009 – Teatr Polski), Zabrzu (14, 15 marca 2009- DMiT), Warszawie (17, 18 marca 2009 – Sala Kongresowa), Gdyni (21, 22 marca 2009 – Teatr Muzyczny) i Łodzi (24, 25 marca 2009 – Teatr Wielki).

Dodaj komentarz