• 2008-12-18

Asymmetry Festival – nowy projekt w Firleju

Od 17 do 26 kwietnia 2009 roku na scenie klubu Firlej we Wrocławiu odbywać się będzie nowy projekt artystyczny Asymmetry Festival, prezentujący muzykę ciężkich, neurotycznych brzmień. Na dwa kwietniowe weekendy, organizatorzy zaprosili około 20 projektów z całego świata, m.in.: Minsk, A Storm Of Life, Amen Ra czy Ufommamut. Większość z zespołów będzie po raz pierwszy w Polsce.

A Storm of Light

A Storm of Light

Festiwal proponuje eksperymentalne brzmienia z pogranicza rocka i metalu, luźno odnoszące się do dokonań amerykańskiej grupy Neurosis. Organizatorzy zachęcają do śledzenia informacji na stronie Festiwalu oraz do współtworzenia programu. Asymmetry Festival to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Planowane są imprezy towarzyszące i dodatkowe formy rozrywki.

Nazwa festiwalu zwraca uwagę na asymetrię, której doświadczamy we wszystkich przejawach życia. W kulturze, ekonomii, polityce, życiu duchowym, rodzinnym, żywieniu, w pracy, w domu, w massmediach, w technologii, w etyce, w doświadczeniu klęsk żywiołowych, w obszarach nędzy i głodu, w rozmieszczeniu elektrownii atomowych, w wycinaniu lasów tropikalnych. Wszędzie gdzie okiem sięgnąć widać asymetrię. To najbardziej powszechna cecha świata.

Firlej
ul.Grabiszyńska 56, Wrocław

Dodaj komentarz