• 2008-12-17

Słońce w kuchni

18 stycznia 2009 r. o godzinie 19.15 w Małej Sali Teatru Nowego w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu Słońce w kuchni na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Spektakl wyreżyserował Marcin Brzozowski. Wystąpią m.in. Ewa Łukaszewicz, Romek Krężel, Dobromir Dymecki, Małgorzata Skoczylas, Dymitr Hołówko.

Słońce w kuchni

Słońce w kuchni

W opowiadaniu zewnętrzność zdarzeń nie ma większego znaczenia. Wrażenie jest takie, jakby po pustych pokojach krążyły w dużym natężeniu dźwięki o różnej barwie. Życie Ivne przeżyte do granic wytrzymałości, zagrane bez żadnego sposobu, zawarte w ekstremalnych emocjach, wydarza się do wewnątrz. Oglądanie Słońca w kuchni może powodować poczucie, że przeceniamy wpływ tragicznych, mocnych zdarzeń na nasze życie… i może być źródłem fałszywej satysfakcji, że oglądanie Ivne rozładowuje nasze napięcia – jest tak bezwolna, że również widz może jej użyć.

Teatr Nowy w Łodzi
ul. Zachodnia 93
90-402 Łódź

Komentarze (4) do artykułu “Słońce w kuchni”

 1. M.P.

  Fajni aktorzy, mlodzi aktorzy, tylko dlaczego Iwaszkiewicz ???
  Sa przeciez inne teksty, inni autorzy, nie powiem tutaj – autorzy z prawdziwego zdarzenia, bo zaraz dostane ciezarowke kamieni na moja glowe.
  Nie lubie tego placzliwego typa, konformiste do szpiku kosci, mam to w genach, odziedziczylem to po rodzicach.
  Romek Krezel fajnie sie rozwija, ja bym mu radzil siegac po bardziej nowoczesne teksty, i nie bac sie, ze nie zostanie zrozumiany.
  Powodzenia !

 2. K. J.

  Bylam, widzialam, i sie nudzilam.
  Nie dosc, ze Iwaszkiewicz, to gra aktorska na poziomie, powiedzialabym, poczatkujacym, a szkoda, bo aktorzy juz maja po ponad 25 lat, a to jest juz obecnie sporo.
  Moze edukacja w Polsce jest po prostu niedobra ?
  Popatrzcie np. na Scarlet Johansson, taka mloda, dopiero 26 lat i juz znana na calym swiecie ! No a przede wszystkim talent, praca, wytrwalosc, to sie liczy.
  Polskim mlodym aktorom jakos to wszystko slabo wychodzi, moze miejsce miedzy Odra i Wisla nie to ?

 3. zlepek mysli

  To wszystko nedza .
  Az strach na to patrzec, plakac sie chce, slonce w kuchni.
  A w kiblu co ? – smrod !

 4. Anna Walewska

  a ja czekam i czekam, i doczekac sie nie moge…
  Czekam na jakiegos mlodego aktora z prawdziwego zdarzenia.

Dodaj komentarz