Look 4 faces w Teatrze Tańca Mumfi

19 grudnia 2008 r. o godzinie 20.00 w Teatrze Tańca Mumfi odbędzie się premiera najnowszego solowego przedstawienia Anny Piotrowskiej Look 4 faces. Przedstawienie Look 4 faces powstało jako efekt końcowy procesu w ramach projektu: In the middle of one continent , który został zrealizowany w ramach advancing performing arts project (apap VI) na zaproszenie Śląskiego Teatru Tańca.

Look 4 faces

Look 4 faces

Punktem wyjścia do projektu stały się wierzenia pogańskich Słowian. To właśnie od czczonego przez nich czterogłowego Świętowita – bóstwa wojny i urodzaju rozpoczęty został proces możliwej / niemożliwej kreacji nowego boga. Poza akcją środowiskową, zaangażowaniem w projekt ludowego rzeźbiarza i fotografa, została podjęta próba poszukiwań słowiańskiej tożsamości również poprzez formę sceniczną.

Jak w nim może zmieścić się ona. Dalej nie wiem, zastanawiam się, siedząc na tronie w koronie z rogiem obfitości na męskiej piersi, gotowej na przyjęcie orderu. Orderu doskonałości i obfitości zasług mojego oblicza. Moje stopy wnikają w ziemię urodzaju, to ja karmię narody, to ja daję im wiarę i nadzieję. Najważniejsze – najeść się i nie czuć nic. Patrzeć w moje boskie oblicze czworakich twarzy. Jestem obliczem: pierwszym, drugim, trzecim, czwartym. Z jednego powstało cztery. Tam gdzie patrzę, tam jest mój bóg, moja nieskończoność mocy. Wybiegam do przodu, by i tak wrócić do siebie. (Anna Piotrowska)

Teatr Tańca Mumfi
Al. Niepodległości 141
Warszawa, metro Racławicka

Dodaj komentarz