Niech sczezną mężczyźni. 30 lat Łodzi Kaliskiej

19 stycznia 2008 r. o godzinie 18.00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Niech sczezną mężczyźni. 30 lat Łodzi Kaliskiej. Podczas otwarcia wystawy wystąpi z koncertem zespół Csokolom i grupa artystów węgierskich ze środowiska Galerii Liget w Budapeszcie, z którymi Łódź Kaliska utrzymywała przez ostatnie dwadzieścia kilka lat regularną współpracę i przyjaźń.

Nowy projekt Łodzi Kaliskiej Niech sczezną mężczyźni inspirowany jest współczesną kulturą, a szczególnie tym jej aspektem, który opatrzony jest hasłem gender czy feminizm. Wystawa składa się z wielkoformatowych fotografii ukazujących kobiety pracujące w zawodach, w których kobiety w Polsce jeszcze nie pracują, np. przy układaniu nawierzchni bitumicznej budowanej drogi czy przy pozyskiwaniu bloków skalnych w kamieniołomach. Tematów jest 14 i łącznie tworzą niezwykły obraz absurdalnego futuryzmu, z wszechogarniającym feminizmem. Kobiety na fotografiach są nagie, jak na obrazach klasycznego malarstwa symboliczno-romantycznego malarstwa (nimfy, boginie, rusałki), które do dzisiaj jest archetypem najlepiej rozumianym przez społeczeństwo.

Łódź Kaliska powstała w 1979 i wystawa w CSW zapoczątkuje obchody trzydziestolecia istnienia tego artystycznego ugrupowania.

Wystawa będzie czynna do 1 marca.

CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Dodaj komentarz