Spotkanie wokół książki Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej

18 grudnia 2008 r. o godzinie 19.00 w bytomskiej Kronice odbędzie się spotkanie poświęcone książce Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej. W spotkaniu udział wezmą: Fokus, Rahim, Maciej Pisuk (autor książki). Prowadzenie: Piotr Marecki (Krytyka Polityczna).

Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hip-hopowym w Polsce. Rozgrywająca się w Bogucicach i Mikołowie oraz w rzeczywistości medialnej historia Magika, Rahima i Fokusa, czyli trzech być może najbardziej charakterystycznych reprezentantów swojego pokolenia i czasów transformacji.

Nieznane dotąd fakty, wydarzenia, anegdoty, interpretacje, które rzucają nowe światło na dzieje autorów kawałka Jestem bogiem. Na kanwę fabularną składają się przede wszystkim ukazane z perspektywy Rahima oraz Fokusa dzieje życia i samobójczej śmierci Magika. Tom bogaty w materiał wizualny, którego do tej pory nie znali fani, m.in. skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Maciej Pisuk - scenarzysta, pisarz, fotograf. Publikował teksty m.in w brulionie i antologii Macie swoich poetów. Autor sztuki telewizyjnej Gwiazdy i los człowieka oraz scenariusza o Jacku Kuroniu. Absolwent
Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi.

Kronika
Rynek 26, Bytom

1 komentarz do artykułu “Spotkanie wokół książki Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej”

  1. adameusz

    swietna ksiazka!!tym bardziej ze wychowalem sie na tych klimatach:]

Dodaj komentarz