• 2008-12-01

Lama Ole Nydahl w Katowicach

11 grudnia 2008 o godzinie 20.00 w hali AWF w Katowicach odbędzie się wykład lamy Ole Nydahla. Lama Ole odwiedza Śląsk co około dwa lata. W 2006 roku wykładał w Górnośląskim Centrum Kultury. Wykład przyciągnął wtedy ponad 1200 słuchaczy.

Katowice będą jednym z trzech polskich przystanków na trasie lamy Olego Nydahla. Podróżujący lama, urodził się w Kopenhadze w 1941 r. Przełom lat 60 i 70 okazał się też wielkim przełomem w jego życiu. Spotkał się wtedy w Himalajach, wraz ze swoją żoną Hannah z XVI Karmapą – jednym znajwiększych mistrzów medytacji. Hannah i Ole zostali jego uczniami i na jego prośbę zaczęli zajmować się przenoszeniem nauk buddyjskich do zachodniej Europy.

Lama Ole w Katowicach (2006 r.)

Lama Ole w Katowicach (2006 r.)

Od tej pory lama Ole praktycznie żyje w podróży – w podróży powstają jego książki, wywiady, a także kolejne ośrodki, które zakłada na całym świecie, m.in.: w Europie Zachodniej, Rosji, Ameryce Północnej i Południowej. Dwa razy w ciągu roku okrąża świat, żeby – często każdego dnia w innym mieście, a nawet państwie, prowadzić wykłady i kursy poświęcone praktyce buddyjskiej. Tylko w listopadzie tego roku odwiedził już m.in. Montevideo, Buenos Aires, Calgary i Seattle. Do Katowic przyjedzie z Pragi, a z Polski odjedzie do Hamburga. Kolejnym państwem na jego trasie będzie Izrael, a potem rodzinna Kopenhaga.

Hala AWF
ul. Mikołowska 72, Katowice

Dodaj komentarz