• 2008-11-22

Oscarowy Herbie Hancock w Filharmonii Narodowej

1 grudnia 2008 r. w warszawskiej Filharmonii Narodowej wystąpi Herbie Hancock – najwybitniejszy współczesny pianista jazzowy. Ten wizjoner nowoczesnego jazzu jest laureatem wielu nagród. Ma na koncie między innymi Oscara za muzykę do filmu Round Midnight z 1986 r., a jego ostatni znakomity krążek The River: The Joni Letters został uznany za Najlepszy Album Roku w kategorii generalnej, a także w kategorii Najlepszy Współczesny Album Jazzowy podczas jubileuszowej 50. edycji Grammy Awards. To godne ukoronowanie owocnej, obejmującej pięć dekad kariery wybitnego muzyka, który występy na scenie rozpoczął w wieku 11 lat.

Herbie Hancock

Herbie Hancock

Wielką sławę przyniosły mu nagrania z legendarnym kwintetem Milesa Davisa, z którym zmienił historię muzyki jazzowej. Artysta uważany jest za wielkiego eksperymentatora ze względu na łatwość z jaką łączy jazz z innymi gatunkami muzyki. W Polsce wystąpi w ramach trasy pod nazwą Herbie Hancock Sextet.

Sekstet wystąpi w składzie: Herbie Hancock – fortepian, Terence Blanchard – trąbka, James Genus – bas, Lionel Loueke – gitara, Gregoire Maret – harmonijka, Kendrick Scott – perkusja

1grudnia 2008 roku
Filharmonia Narodowa, Warszawa

Dodaj komentarz