• 2008-11-21

Żółta Strzała Wiktora Pielewina w Lublinie

30 listopada i 1 grudnia 2008 r. o godzinie 19.00 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się prapremiera spektaklu Żółta Strzała Wiktora Pielewina.

To kolejny spektakl Igora Gorzkowskiego, adaptacja opowiadania rosyjskiego pisarza Wiktora Pielewina. Akcja opowiadania Żółta strzała dzieje się w pociągu, który nie ma początku ani końca. Nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie można z niego wyjść. W środku toczy się normalne życie: ludzie rodzą się i umierają, kochają, robią interesy, grają w karty, zapełniają codzienność drobnymi zajęciami. Nie słyszą nawet stukotu kół. Tylko nieliczni zadają sobie pytania: dokąd jedziemy? co jest poza pociągiem?

Pielewin (ur. 1962) jest pisarzem pokolenia, które we Wschodniej Europie rozpoczynało dorosłe życie wraz z rodzącym się kapitalizmem. W powieściach i opowiadaniach łączy elementy fantastyki, satyry, groteski, postmodernistycznego pastiszu i dalekowschodniej mistyki. Powieść Generation P., o ludziach rozczarowanych światem wolnej gospodarki, rządzonej przez wszechobecną reklam, uczyniła z niego kultowego pisarza młodych Rosjan.

W spektaklu zagrają m. in.: Agata Buzek, Sławomir Grzymkowski, Wiktor Korzeniewski, Paweł Koślik, Łukasz Lewandowski.

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Dodaj komentarz