Komeda Jazz Festiwal

W dniach 12-16 listopada 2008 roku w Słupsku, Ustce i Gdańsku odbędzie się XIV edycja międzynarodowego festiwalu KOMEDA JAZZ FESTIVAL. W program XIV Komeda Jazz Festival: koncerty, wystawy, pokazy filmów, pokazy video-art & music, jam session.

12 listopada w kinie Rejs MCK Słupsk o godz. 17.30 – otwarcie wystawy fotograficznej Henryka Maćkowiaka Jazz impressions, o godz. 18.00 – prezentacja filmu Bariera w reżyserii Jerzego Skolimowskiego z  muzyką Krzysztofa Komedy.

13 listopada w kinie Rejs MCK Słupsk o godz. 18.00 – prezentacja filmu Ręce do góry w reżyserii Jerzego Skolimowskiego z  muzyką Krzysztofa Komedy; o godzinie 19.00 w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce – pokaz video-art & music Feeling Colour &MUSIC (visual art: Marzena Turek-Gaś; music: Leszek Kułakowski); o godz. 22.00 w Hotelu Lubicz – jam session Feeling Colour.

14 listopada w Filharmonii w Słupsku o godz. 19.00 koncert: Krystyna Prońko & Band; Peter Beets – Plays Chopin; o godz. 22.00 w Piwnicy Anna De Croy w Słupsku- jam session.

15 listopada w Filharmonii w Słupsku o godz. 19.00 koncert: Irek Wojtczak Outlook; Christoph Titz When I Love.

Christoph Titz

Christoph Titz

16 lisopada w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku o godz. 19.00 koncert: Kontrasty – Leszek Kułakowski Ensemble Piccollo & Q4Q.

Leszek Kułakowski

Leszek Kułakowski

Komeda Jazz Festival cieszy się zasłużonym uznaniem, ma stałą publiczność i jest uznawany za jedno z najciekawszych zjawisk ostatniej dekady w Polsce. Festiwal muzyki jazzowej wystartował w Słupsku jesienią 1995 roku, z inicjatywy Słupszczanina, mieszkającego tu i tworzącego kompozytora i pianisty -Leszka Kułakowskiego. Festiwal komedowski penetruje nowe, intrygujące przestrzenie w Sztuce i muzyce jazzowej na przełomie XXI wieku.

Muzyka KRZYSZTOFA KOMEDY- patrona festiwalu jest rozpoznawalnym znakiem jakościowym polskiego jazzu. Komeda, kompozytor muzyki do 67 filmów, jest artystą zaliczanym przez krytykę światową do kluczowych postaci w historii muzyki jazzowej. W 2008 roku przypada 77 rocznica urodzin fenomenalnego twórcy – Jego Muzyce festiwal jest poświęcony.

W tym roku odbędzie się także kolejna edycja konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.
Kino Rejs
Aleja 3-go Maja 22
Słupsk

Bałtycka Galeria Sztuki
Generała Mariusza Zaruskiego 1A
Ustka

Filharmonia Sinfonia Baltica
ul. Jana Pawła II 3
Słupsk

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Ołowianka 1
Gdańsk

Dodaj komentarz