• 2008-11-08

Projekt B-9 – nowe drogi klasyki

12 listopada o godz.18.00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się koncert Orkiestry Akademii Bethoveenowskiej, która pod kierownictwem maestro Michała Dworzyńskiego wykona IV i III Symfonię Ludwiga van Beethovena. Koncert jest częścią XIV Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS.

Pod nazwą projektu kryje się ambitny zamysł prezentacji w Małopolsce wszystkich dziewięciu symfonii Ludwiga van Beethovena. W MCK SOKÓŁ melomani mieli okazję uczestniczyć do tej pory w dwóch odsłonach projektu.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej jest najmłodszą profesjonalną orkiestrą symfoniczną w kraju. Powstała w 2003 roku, po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. Tworzą ją pełni młodzieńczego zapału i energii, najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych takich jak: Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu.

W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zadebiutowała na IX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje w prasie oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych imprezach w kraju i zagranicą. Akademia Beethovenowska pracuje pod dyrekcją wybitnych dyrygentów – Krzysztofa Pendereckiego, Macieja Tworka, Pawła Przytockiego, Marka Pijarowskiego, Łukasza Borowicza, Fausto Nardiego, Piotra Sułkowskiego – oraz współpracuje z solistami młodego pokolenia. Od niedawna artystyczną piecze nad zespołem sprawuje maestro Michał Dworzyński.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
ul. Długosza 3
33-300 Nowy Sącz

Dodaj komentarz